Останнім часом спостерігається підвищений інтерес до рукоділля у всіх країнах світу. Жіноча природа починає брати своє, і прекрасна половина хоче знову відчувати себе беззахисними і слабкими. Тому жінки вишивають, в’яжуть, плетуть різні вироби з бісеру, займаються квілінгом, печворком, валянням і т. д. Цілком можливо, що це така психотерапія на підсвідомому рівні. У щоденній міській метушні у жінок активізується ліва півкуля мозку, а саме логічне раціональне мислення, яке практично не залишає місця творчості. А при занятті рукоділлям запускається процес правої півкулі – творчий, спонтанний і нелогічний.

У чому користь рукоділля?

Рукоділля сміливо можна назвати справжньою психотехнікою. Саме завдяки їй відновлюється родовий зв’язок, тому навчання дівчаток з раннього віку шиттю, вишиванню або в’язанню дуже правильне. Дуже часто саме жіноча психотерапія несе в собі певне повернення до витоків, спробу реконструкції родової лінії, і якийсь потік енергетики, переданий людині від її мами, бабусь і прабабусь. А повна відмова жінки від ручної праці робить її менш жіночною, і головне цей процес відбувається більше на гормональному рівні. Донедавна існувала гіпотеза, що саме статеві гормони жінки роблять безпосередній вплив на те, яку професію вона вибере.

До того ж варто відзначити той факт, що заняття рукоділлям впливає на закінчення рук, що позначається на людині. А що саме відбувається, коли руки зайняті улюбленою справою? Ручна вишивка лікує шум у вухах і головний біль, Користь рукоділля нервове напруження і розумову втому, розтягнення зв’язок і навіть статеві захворювання, хвороби сечостатевої системи, деякі розлади шлунку і кишечника. Відмінно знімає пристріт і порчу і захищає людину від негативу, що надходить ззовні.

Машинна вишивка допомагає швидше побороти захворювання слуху, лікує черепно-мозкові травми, допомагає відновлювати інтуїцію. Макраме лікує деякі захворювання нирок і серця, головні і шлункові болі. Людям з дуже чутливою шкірою не рекомендується займатися макраме.

Бісероплетіння лікує розсіяну увагу і безсоння, зубні і головні болі, судоми і багато іншого. В’язання гачком позбавляє від зубних, головних і вушних болів, лікує кардіологічні і простудні захворювання, а також склероз.

Рукоділлям, особливо вишивкою займались у всіх країнах як прості селянки, так і деякі княгині, боярині і навіть цариці. В наш час вибрати для себе найбільш підходящий вид рукоділля не становить особливої праці. Рукоділля сьогодні – це дуже творчий і захоплюючий процес, який дозволяє людині не тільки відволіктися від усіх проблем, але і створювати своїми руками прекрасні речі, сувеніри, предмети інтер’єру і т. д., які дуже порадують самого майстра, а також його рідних і близьких.

Залишити коментар

*

Вгору