Називають як мінімум три небезпечні періоди, коли людина шукає гострих відчуттів на стороні.

Ми звикли думати, що наука завжди нудна, а самі вчені абсолютно занудні та позбавлені уявлення про життя пересічних людей. Однак, крім малозрозумілих нам відкриттів, вони намагаються спростити відносини між людьми.

Вченим вдалось вирахувати вік зрад

Наприклад, нещодавно їм вдалося вирахувати вік зрад. Хочете — вірте, хочете — ні, але на це групу фахівців наштовхнула зростаюча популярність сайтів для знайомств: вони звернули увагу, що більшість зареєстрованих людей обох статей невдовзі мають відзначити 30-й, 40-й або 50-й рік народження.

В якому віці люди найчастіше зраджують?

“Звичайно, чоловіки можуть зраджувати і в 20 років, але більшість жінок зважуються на це тільки після 30. До цього віку здатність до народження дітей слабшає, а сексуальність та бажання загострюються”, – пишуть автори дослідження.

Можливо, це пов’язано із бажанням спробувати щось нове напередодні нового періоду життя. Людський мозок влаштований таким чином, що такі красиві числа сприймаються надто вже серйозно:

  • одні складають списки важливих справ, які мають зробити до дня народження,
  • інші підбивають підсумки своїх успіхів (і невдач),
  • а хтось стресує і переживає, що його життя недостатньо гарне для його віку.

А чим ближче ювілей, тим більша тривожність на тлі молодості, що стрімко спливає. Ці цифри лякають і штовхають людей на необдумані вчинки — наприклад, різку зміну іміджу, екстремальне хобі чи зраду.

Окрім анкетування, каліфорнійські вчені провели й анонімне опитування. З’ясувалося, що найчастіше люди шукають романи «на стороні» ближче до сорока років. Вважається, що в цей період людина особливо потребує любові та розуміння. З’являється потреба довести свою привабливість.

Багато хто переживає, що може стати непотрібним своїй другій половинці, і в результаті переносить ракурс уваги на іншу людину. Фахівці запевняють: у ці «небезпечні» роки необхідно постаратися приділяти партнерові якнайбільше часу.

Схильність до зрад часто залежить від достатку в сім'ї

«Рішення піти ”ліворуч” з’являється через відчуття, що життя проходить повз і вони не можуть насолоджуватися всіма його можливостями. Часто коханців заводять через бажання знову відчути себе бажаним, коханим та здобути визнання своєї краси. Представницям слабкої статі часто достатньо флірту та розуміння того, що до них виявляють інтерес. Чоловіки ж здебільшого відчувають, що вони бажані, лише якщо жінка погоджується на близькість».

Важливо пам’ятати: цей висновок учених зовсім не означає, що ви чи ваш бойфренд/чоловік неодмінно зрадить на порозі нового десятиліття свого життя. Все залежить від відносин усередині пари, культурних та національних особливостей.

Схильність до зрад часто залежить від достатку в сім’ї

Є, до речі, ще одне цікаве припущення. Говорять, схильність до зрад часто залежить від достатку в парі: чим більше ви заробляєте, тим менша ймовірність, що партнер зберігає вам вірність. Пояснюють цей феномен так: люди звикли порівнювати себе один з одним і не хочуть здаватися залежними. А зрада вас ніби зрівнює.

«Якщо, наприклад, чоловік не виконує гендерної ролі ”годувальника” і отримує менше дружини, то зрадою він відновлює свій авторитет, як би абсурдно це не звучало. Чоловіки, які залежать від дружини фінансово, ходять ліворуч втричі частіше, ніж ті, у кого в сім’ї рівні доходи», — вважають вчені.

Залишити коментар

*

Вгору