Високосний рік настає раз на чотири роки і триває 366 днів. Яким буде 2024 рік і як поводитися, щоб не накликати біду? Візьміть до уваги популярні прикмети про високосний рік.

З цього матеріалу ви дізнаєтеся:

Високосний рік 2024: прикмети та забобони

Які прикмети пов’язані з високосним роком?

Вважається, що у високосний рік не можна укладати шлюб, народжувати дітей, затівати серйозні зміни в роботі, бізнесі та побутовому житті. Звертайте увагу на погодні прикмети і глобальні події.

Весільні прикмети у високосний рік

Який рік високосний? Високосним вважається рік, у якому не 365, а 366 днів. Ще один день складається з 6 годин, які щорічно протягом 4 років Земля витрачає додатково на річний оборот навколо Сонця. Вони накопичуються і виражаються в дні-бонусі, який з’являється кожні 4 роки в календарі. Це – 29 лютого.

Чи можна виходити заміж у високосний рік? Вважається, що високосний рік не найкращий час для укладення шлюбу. Існує думка, що такий союз не буде міцним і незабаром розпадеться, оскільки нерідко укладений під тиском на одного з партнерів.

Ця прикмета виникла давно. Високосний день, День холостяка або “дамський привілей” – це ірландська традиція, згідно з якою 29 лютого жінкам дозволяється робити пропозицію чоловікам. За легендою, початок їй поклала католицька і православна свята Бригіта Ірландська. Вона вмовила святого Патрика, покровителя Ірландії та Нігерії, дати жінкам більше можливостей для вступу в шлюб. У деяких версіях історії стверджується, що в цей момент Бригіта сама опустилася перед Патриком на одне коліно.

Весільні прикмети у високосний рік

Відтоді жінки стали освідчуватися чоловікам, а чоловіки не мали право відмовитися від нього просто так. За відхилення пропозиції хлопцям доводилося платити штраф. Подібна традиція є в Шотландії, Фінляндії, США, Великій Британії.

За народними повір’ями, щоб згладити негатив року, рекомендується відмовитися від передвесільних гулянь. Нареченій потрібно вдягнути дуже довгу сукню і покласти по одній монеті в кожну туфлю. Не можна озиратися назад дорогою до департаменту реєстрації, а під час одруження надягати обручку поверх рукавички. Заборонено продавати своє весільне вбрання, як і призначати одруження на 29 лютого.

Прикмети на вагітність і народження дитини

Високосний рік вважається несприятливим для зачаття і народження дітей. Предки вірили, що високосний рік сповнений негативом. Тому вони не рекомендували народжувати дитину в цей важкий період. Лікарі не знаходять пояснень такій забороні, і якщо ви не забобонні, не відкладайте народження дитини.

Вважається, що діти, народжені 29 лютого, будуть благословенні. Серед популярних особистостей, народжених 29 лютого, є мотиваційний спікер Тоні Роббінс, англійський півзахисник Даррен Емброуз, шотландський піаніст і композитор Алан Річардсон, Павло III, а також англійський астроном, педагог і доктор богослов’я Чарльз Прітчард.

Шанси народитися 29 лютого становлять один до 1461. Близько 4,1 мільйона людей у всьому світі народилися 29 числа. Таких людей називають “стрибунами”, і в інші роки вони використовують таке правило:

 • ті, хто народився в перші години після опівночі 29 лютого і до опівдня, відзначають свій день народження 28 лютого;
 • ті, хто народився після 12-ї години дня, ближче до опівночі 1 березня, святкують день народження 1 березня.

Щоб згладити похмурі передчуття від високосного року, люди вигадують розваги. Місто Ентоні (штат Техас) стало самопроголошеною світовою столицею високосного року. Тут з 25 по 29 лютого проходить великий фестиваль.

Прикмети на бізнес і роботу на високосний рік

Чим небезпечний високосний рік? Його вважають нестабільним і непередбачуваним періодом. У високосний рік не прийнято:

 • Будувати довгострокові плани.
 • Продавати і купувати нерухомість.
 • Починати будівництво і ремонт (за винятком поточних робіт).
 • Продавати дороге майно (коштовності, сімейні реліквії).
 • Переїжджати на нове місце проживання, в інше місто або країну.
 • Звільнятися, змінювати роботу.
 • Починати новий бізнес.
Побутові прикмети високосного року

Народні повір’я вказують на те, що нове місце проживання неодмінно принесе невдачу. Це можуть бути дрібні побутові ускладнення або масштабні катастрофи. Вони зачеплять сім’ю і жодної радості від переїзду не принесуть. Вважається, що буде складно побудувати комфорт на новому місці проживання.

Немає жодних наукових і статистичних даних, які підтверджують ці забобони. Але математичні розрахунки показують, що не всі люди у високосний рік досягають успіху матеріально.

Юлій Цезар у кожен четвертий рік ввів додатковий день, щоб скорегувати неточності в календарі. У результаті цих змін у високосний рік люди заробляють менше, адже вартість роботи нерідко залежить від кількості трудоднів. Якщо їх у році більше, то ціна кожного дня менша. Це знижує мотивацію та задоволеність від роботи.

Природні та побутові прикмети високосного року

У східних слов’ян 29 лютого святкували Касьянів день, на ім’я святого Іоанна Кассіана Римлянина. За легендою, Бог покарав його щоденними ударами молотком по лобі за зраду віри. Щоб проявити милосердя, він дав Касьяну право відпочивати від мук раз на чотири роки – 29 лютого. Цього дня той вирушав гуляти землею і творив зло, щоб відігратися за свої муки.

Існує повір’я, що навіть сонячні промені цього дня несуть небезпеку. Потрапивши під них, можна позбутися удачі. Вважають, що високосний рік супроводжується складними погодними умовами, квасоля і горох ростуть погано (слабкі сходи, неврожай, пошкоджене хворобами і шкідниками зерно).

Вірити прикметам у високосний рік чи ні?

Що не можна робити у високосний рік? Згідно з народними прикметами:

 • Небажано садити і пересаджувати рослини (особливо берези і сосни). Вони не приживуться.
 • Не можна продавати домашніх тварин, можна тільки їх дарувати.
 • Не рекомендується збирати гриби. Вважається, що грибниці оновлюються раз на чотири роки, тож у високосний рік вони вже старі та просякнуті негативом і шкідливими компонентами з довкілля.

Вірити прикметам у високосний рік чи ні?

Ось відомі факти: у високосний рік упав Тунгуський метеорит і почалася пандемія коронавірусу. Але це може бути не закономірністю, а простим збігом. У будь-якому разі у 2024 році не варто робити ризикованих кроків. Бажано тримати все під контролем і мислити позитивно.

Через те, що 2024 рік високосний, необхідно вивчити популярні прикмети, взяти їх до уваги і вірити в краще. Налаштуйтеся на позитивні зміни, щоб прожити його максимально успішно.

Залишити коментар

*

Вгору