Конкретних методик типу «приймайте контрастний душ, пийте риб’ячий жир — і буде щастя» не існує. Усі інструменти з розвитку сили волі досить загальні і вимагають терпіння.

5 кроків, щоб розвинути силу волі

Як розвинути силу волі

1. Правильна мотивація

Люди так зациклюються на процесі, що забувають, заради чого вони взагалі почали щось робити. Неправильна установка веде до втрати мотивації. А без мотивації легше ігнорувати мету.

2. Постійний самоаналіз

Подумайте, наскільки добре ви себе знаєте. Проаналізуйте свої вчинки. Розберіть, що ви робите усвідомлено, а що — ні. Про що ви думаєте в такі моменти? Які ситуації найчастіше збивають вас зі шляху? Чим глибше ви будете аналізувати свою поведінку, тим краще будете контролювати свої імпульси — і зможете ефективно тренувати силу волі.

3. Правильний режим сну і мінімум стресу

Недосипання і стрес негативно впливають на ваш самоконтроль. Коли ви відчуваєте втому або невдоволення — сильніше хочеться потурати своїм примхам.

4. Фізична активність

Спорт сприятливо впливає на весь організм, включаючи головний мозок. Регулярні заняття сприяють виробленню сірої речовини і білої речовини. Завдяки цьому збільшується і розвивається префронтальная кора, яка відповідає за силу волі.

5. Мікроконтроль

Тренувати силу волі в цілому можна, навчившись контролювати себе в чомусь малому. Наприклад, постійно тримати пряму поставу або вести облік витрат. Такі маленькі виклики повільно, але впевнено привчають вас стежити за звичками. Звикнувши контролювати себе в малому, ви зможете взятися за щось більше.

Залишити коментар

*

Вгору