Дисфункція яєчників це не хвороба, а то до чого призводять захворювання порушують менструальний цикл і гормональну функцію яєчників. Багато жінок не звертають на це належної уваги. Якби вони знали, що дисфункція яєчників може призвести до безпліддя і раковим утворенням, то не ставилися б до свого здоров’я настільки безвідповідально.

Симптоми дисфункції яєчників

Зазвичай, тривалість менструації коливається від трьох днів до тижня. Між критичним днями інтервал дорівнює 21-35 дням. Кожного разу під час місячних втрачається до 100 мл. крові. Порушення хоча б одного з цих параметрів означає розвиток дисфункції яєчників – дисфункціональних маткових кровотеч.

Дисфункція яєчників

В організмі жінки є гормони, які відповідають за гормональну функцію яєчників. ;D Виробляє їх гіпофіз-головна ендокринна залоза організму. Коли утворення і виділення гормонів порушується, відбувається збій менструального циклу, а саме відсутність овуляції – виділення дозрілих яйцеклітин. Без овуляції менструальний цикл стає неповноцінним, і як наслідок, нерегулярним.

  1. З’являються кров’янисті виділення в перервах між критичними днями, а самі місячні стають занадто слабкими.
  2. Перед менструацією і в середині циклу можуть з’являтися найсильніші тягнучі болі внизу живота. Іноді, вони віддають в тазостегнову або поперекову область.
  3. Відзначається підвищення температури тіла.
  4. У яєчниках може утворитися гній.
  5. Змінюється настрій жінки. Вона переносить менструації дуже гостро з різкими перепадами настрою, яскраво вираженою апатією, слабкістю.
  6. Колір обличчя стає блідим, частішає серцебиття, з’являються запаморочення, знижується апетит.
  7. При запущених стадіях хвороби менструації можуть припинитися.

Причини дисфункції яєчників

Причини дисфункції яєчниківНайчастіше причиною дисфункції є ендокринні порушення або хвороба щитовидки. Запалення яєчників теж відбувається не рідко. Це трапляється через відсутності належної гігієни, особливо в інтимному житті. Яєчники можуть постраждати через хвороби маткових труб, через зараження кишечника інфекцією, яка по кровоносних судинах надходить в яєчників. Страждають, вони якщо хворі інші статеві органи: матка і придатки. Впливає на наявність дисфункції пухлини, міоми, ендометріоз. Порушується «гармонія» в яєчниках, коли жінка хвора на цукровий діабет або ожирінням. Вживання певних лікарських препаратів теж не рідко дає збої. Послаблює роботу яєчників вплив стресів, неправильного способу життя, часті депресії. Якщо жінка переїжджає з районів з одним кліматом в інші кліматичні умови дисфункція теж може дати про себе знати. Причиною дисфункції яєчників є аборт, який був зроблений неправильно або перший аборт в житті жінки. *CRYING*

Діагностика дисфункції яєчників

Для того, щоб знайти причину дисфункції яєчників треба звернутися не до простого гінеколога, а до гінеколога – ендокринолога. Він запропонує зробити УЗД статевих органів, щитовидки і надниркових залоз. Необхідно буде здати аналізи на наявність таких інфекцій, як кандидоз, хламідіоз та інші. Для цього у пацієнтки беруть мазок. Щоб дізнатися про стан гормонального фону здаються інші аналізи: аналіз крові і сечі. Гіпофіз теж піддається обстеженню за допомогою рентгенографії черепа і томографії. Обов’язкова для виявлення причин дисфункцій електроенцефалографія. Крім цього, з шийки та порожнини матки робиться вискоблювання, яке показує стан матки зсередини.

Лікування дисфункції яєчників

Лікування дисфункції яєчниківЛікар повинен відновити гормональні порушення, вилікувати інфекцію та інші супутні захворювання. Якщо необхідно, то фахівець переконує людину поміняти спосіб життя, наприклад, не так емоційно реагувати на виникаючі труднощі. Можливо, пацієнтці будуть виписані харчові добавки, вітаміни. Іноді, призначається голкотерапія, лікувальний масаж. У результаті лікування менструальний цикл відновлюється.

Залишити коментар

*

Вгору