Жіночий журнал JIJOUR

Останнім часом практично скрізь говорять про користь води. Про те, що вода очищає людський організм, допомагає в схудненні, омолоджує і т. д. Кожен знає про те, що вода дуже необхідна організму для підтримки життєдіяльності, але так необхідно змушувати себе вживати її у великих кількостях?

Міфи про воду

Звідки і коли з'явився міф про те, що добова норма людини повинна складати вісім склянок води, точно не знає ніхто. Одні стверджують, що це ідея доктора Фредеріка, опублікована в його книзі в 1974 році. Інші кажуть, що це сталося ще в сорокових роках минулого століття, і опубліковані були такі рекомендації Академією наук США. Насправді необхідна кількість води залежить від ваги тіла людини, його обміну речовин і харчування, а також і від деяких факторів, таких, як температура навколишнього середовища, стан здоров'я людини і його фізична активність.

Вода насправді найкращий засіб для схуднення? Звичайно, споживання води знижує надходження калорій в організм, якщо її пити перед їжею. Але це відбувається за рахунок пари механізмів. Перше - шлунок заповнюється водою, знижуючи частково апетит, а друге - іноді люди помилково приймають спрагу за почуття голоду, і в такому випадку рідина захищає їх від зайвого переїдання або перекусу. Схуднути можна, якщо замінювати їжу водою, але цей спосіб далеко не корисний. Вода сама по собі не спалює жири, і з організму шлаки вона не виводить, і ніякими чарівними властивостями для зниження ваги не володіє.

Ще існує міф про те, що велика кількість води допомагає прискорити травлення, а також позбавляє від закрепів. На ділі ж збільшене споживання рідини допоможе при запорі тільки тим людям, які сильно зневоднені. Крім того, якщо пити воду під час прийому їжі - це дуже погіршує процес травлення.

Міфи про користь води

У багатьох модних журналах можна зустріти поради актрис і моделей про те, що вода - це секрет їх оксамитової і бездоганної шкіри. Але надмірне споживання води благотворно вплине на шкіру тільки при сильному зневодненні. Якщо ж такого немає, то від того, що людина вип'є величезна кількість води в добу, молодше і красивіше вона не стане, а тільки збільшить свої походи в туалет.

Всі впевнені, що чиста вода завдати шкоди не може. Проте передозування водою цілком можливе. Якщо пити прісну воду у великій кількості за короткий час, нирки просто не впораються з її виведенням з організму, що приведе до надходження води в кров, а вже звідти далі в клітини тіла. Все це призводить спочатку до набряків кінцівок, а у дуже серйозних випадках навіть до набряків мозку і легенів, що може спричинити за собою смерть. Висновок такий, що за деякими винятками, людський організм чудово вміє сам регулювати кількість води, необхідну йому для повноцінного функціонування, а найголовніший механізм цього регулювання - це відчуття спраги.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору