Перший місяць в календарі вагітності займає до 5 тижнів і саме в цей місяць відбувається так звана “затримка”.

1-2 тижні вагітності

Як вже говорилося вище, відлік календаря вагітності йде з першого дня останньої менструації. Саме цей період дуже важливий, якщо ви плануєте зачати дитину. Для вас це привід обмежити свої шкідливі звички або взагалі від них відмовитися.

Перший місяць вагітності

Фактично, перші два тижні ви ще не вагітні, але організм у всю до цього готується. Саме в цей період в одному з яєчників починає дозрівати фолікул, який на 14-й день менструального циклу розривається і з нього звільняється яйцеклітина. У разі якщо у вас дозріло 2-3 яйцеклітини одночасно, то вам варто очікувати двійню, а то й трійню.

3 тиждень вагітності (перший тиждень розвитку маляти)

Саме на цьому тижні і відбувається зачаття дитини, так як яйцеклітина саме в цей період починає свій рух з яєчника в маткову трубку. Саме в цьому шляху і її запліднюють наполегливі сперматозоїди, які доставляють у ваш організм відсутні компоненти для зачаття. У разі, якщо зачаття не відбулося протягом 24 годин, вона гине і виходить з вас разом з матковими виділеннями під час наступної менструації.

Запліднення яйцеклітини відбувається найчастіше в середній третині фаллопієвої труби. Для того, щоб туди дістатися сперматозоїдам потрібно не більше 2 годин і тільки один з 300-500 мільйонів сперматозоїдів, які змогли подолати цей шлях, зможе розчинити своїми ферментами оболонку яйцеклітини. Тільки один не тому, що інші сперматозоїди не здатні розчинити оболонку, а тому, що спрацьовує механізм захисту і змінюється біохімія яйцеклітини, що робить її оболонку несприйнятливою до ферментів інших сперматозоїдів, так як вже почала формуватися зигота.

Я сподіваюся, що ви зрозуміли, що якщо чекаєте близнюків, то причиною є те, що у вас вийшло 2 яйцеклітини. У перебігу цього першого тижня заплідненій яйцеклітині прийдеться пережити 96 годинну подорож з маткової труби в матку і прикріплення в ній. В ході цієї подорожі 23 хромосоми з ядра сперматозоїда зіллються з 23 хромосомами з ядра яйцеклітини, і в цьому процесі створиться перша клітинка майбутнього ембріона, який з кожною годиною буде тільки збільшуватися в розмірах і ускладнятися у своїй будові.

Перші тижні вагітності

Результатом такого поділу є те, що на 4 день зигота складається з 100 і більше клітин, яка знаходиться в порожнині матки і шукає місце для прикріплення на її слизовій, яка до цього періоду вже має досить розгалужену мережу кровоносних судин, яка забезпечить харчування майбутнього маляти. Щоб прикріпитися до стінки матки і «звити собі гніздечко» малюкові знадобиться близько 40 годин. Після того, як зигота прикріпилася, може відбутися поділ на дві зиготи, і тоді вас будуть чекати однояйцеві близнюки.

На кінці 3 тижня малюк нагадує циліндрик довжиною від 1,5 до 2,5 мм, який плямкою влаштувався на стінці вашої матки. Ви в цей період можете відчувати легке нездужання або ранкову нудоту. Це позначаються ті колосальні гормональні перетворення, які робить для майбутнього малюка ваш організм.

4 тиждень вагітності

Цей тиждень не настільки бурхливий, як минулий, так як основна робота виконана і тепер час створювати тканини для ембріона. Протягом цього тижня закладаються витоки тканин, які знадобляться для створення легких, печінки, травної системи, підшлункової залози (ендодерма); клітин, з яких надалі розвиваються скелет, м’язова система, нирки, кровоносні судини і серце (мезодерма) і третій тип тканин (ектодерма), який формує шкіру, волосся, очні кришталики, зубну емаль.

Формування ембріону

На даному етапі розвитку кожен тип тканин створює початок для органів, які будуть створені в майбутньому. Однією з перших формується голівка малюка, яка є основою для формування нервової системи. Ваш малюк несуттєво збільшиться в розмірах на пару міліметрів, але на УЗД вже можна буде побачити головку малюка і жовте тіло, яке поки не розвинулося. Пуповина є джерелом живлення всього ембріона. Майбутній мамі дуже важливо перейти на правильне і рекомендоване для вагітних харчування, так як саме воно багато в чому поставляє будівельний матеріал для клітин малюка. На даному етапі вас може іноді хвилювати нудота, але якщо ви здорові, то ви з нею легко впораєтеся.

5 тиждень вагітності

У цей час початкові тканини сформовані і розташовуються на місцях, з яких будуть далі формуватися ноги, руки, серце, хребет, нервова трубка і кровоносна система. Ці органи поки мають вигляд згустків тканин, які мають певну логіку, але до кінця тижня з цих клубочків вже будуть виділятися окремі органи. До кінця тижня у малюка вже сформується все необхідне для подальшого розвитку, і він придбає форму літери С – форму ембріона. Вас можна привітати з початком нового життя, так як саме на цьому тижні в ембріона починає битися серце (на 21-22 день після зачаття).

Протягом цього тижня довжина ембріончіка стане 1,5 – 2,5 мм і найважливішою подією – є початок серцебиття. Всі ці, зміни відбуваються без відчутних наслідків для організму матері. Основною турботою майбутньої матері має стати правильне харчування і розмірений спосіб життя, який виключить стреси і перенапруження. Не зайве буде відвідати жіночу консультацію і можливо стати на облік. У вашому самопочутті іноді можуть відбуватися зміни, але це пов’язано в першу чергу з гормональною перебудовою організму.

Залишити коментар

*

Вгору