Психологічна бідність – це тип мислення, який заважає людині покращити свій фінансовий стан і підштовхує її на дій, що призводять до втрати коштів. І незважаючи на те, що окрім грошей у житті є безліч речей, завдяки яким ми можемо почуватися щасливими, їхню цінність не варто принижувати. Нижче наводимо кілька основних ознак психологічної бідності.

Ознаки психологічної бідності

Звичка на всьому заощаджувати

Що таке психологічна бідність та як її подолати

Якщо деяким людям доводиться економити для того, щоб грошей вистачало на все найнеобхідніше, інші роблять це через те, що схильні до феномену психологічної бідності. Вони відмовляють собі у якісному задоволенні базових потреб навіть у тому випадку, якщо вони мають на це гроші. При цьому часом спроби заощадити виглядають комічно і розцінюються з боку як жадібність, а не ощадливість. А ще вони часто призводять до того, що зрештою людина переплачує, а не береже кошти.

Заздрість по відношенню до успішних людей

Ремонт у сусіда, нова машина у подруги, дорога сукня колеги: якщо ти заздриш чужим успіхам, швидше за все, варто переглянути свій погляд на життя. Подібна поведінка вважається очевидною ознакою психологічної бідності.

Щоб упоратися із заздрістю, треба зрозуміти, що успіх чи невдачі інших людей ніяк не повинні впливати на твоє життя. Твоє завдання — вирішувати власні проблеми та орієнтуватися не на інших людей, а на свої особисті потреби та бажання.

Пасивне ставлення до життя

У деяких випадках лінь дійсно може бути виправдана перевтомою або психічним станом. Але якщо ти усвідомлено вибираєш пасивний спосіб життя і не прагнеш розвитку, то, ймовірно, схильна до феномену психологічної бідності.

Якщо волієш не починати якусь справу через страх помилитися, тобі потрібно зробити над собою серйозну психологічну роботу.

Бажання отримати все і одразу

Деякі з нас хочуть отримати всі блага відразу, не докладаючи серйозних зусиль. Однак у житті таке трапляється рідко. Люди, схильні до психології бідності, вважають, що важкі часи достатньо перечекати і з часом вони зникнуть самі по собі.

Ознаки психологічної бідності

Якщо мислиш подібним чином, тобі потрібно переглянути свої життєві принципи. Пам’ятай, що запорука успішної кар’єри, здорових стосунків та щасливого життя — кропітка робота.

Слабкий самоконтроль

Невміння та небажання відстежувати свої доходи та витрати — одна з головних ознак слабкого контролю над собою. Люди з подібними проблемами рідко досягають успіху, оскільки найчастіше воліють задовольняти нагальні бажання. А це призводить до того, що людина хоч і продовжує мріяти про щось велике, але ніколи не зможе втілити свої бажання в життя.

Як вийти зі стану психологічної бідності

Незважаючи на те, що вийти зі стану психологічної бідності досить непросто, зробити це все ж таки можна. По-перше, треба визнати проблему та подумати про те, як змінити своє ставлення до фінансів. Наприклад, перестати переконувати себе у тому, що гроші не мають значення та почати цінувати їх. Нижче наводимо ще кілька порад, дотримуючись яких ти зможеш покращити якість свого життя.

Навчися відчувати задоволення від витрачання грошей

Цей пункт є обов’язковим для тих, хто більшу частину часу присвячує роботі, але не дозволяє собі з радістю витрачати гроші, зароблені чесною працею.

Переглянути свої пріоритети

Якщо хочеш вийти зі стану психологічної бідності, тобі потрібно навчитися правильно розставляти пріоритети та серйозніше обмірковувати свої дії. Особливо це стосується тих, хто часто робить імпульсивні вчинки.

Навчися цінувати свій час та працю

Нерідко зі станом психологічної бідності стикаються люди, які не цінують свою працю та час. Їм здається, що їхня робота не заслуговує на високу оплату навіть у тому випадку, якщо клієнти і високий попит підтверджують протилежне. Якщо самостійно підвищити рівень самоцінності не виходить, зверніться за допомогою до психолога.

Залишити коментар

*

Вгору