Деградація — це регрес, який торкається всіх сфер життя. При ній людина не тільки не розвивається далі, а й виявляється на одну або кілька щаблів нижче за вже досягнутий рівень. Один з основних параметрів деградації — втрата отриманих можливостей через небажання їх розвивати. Нижче наводимо кілька ознак, які підкажуть, що ти деградуєш як особистість.

Ти стала інфантильною

Інфантилізм – це особливість у розвитку, при якій людина вже в дорослому віці зберігає у своєму образі та поведінці риси, які були характерні для неї на попередніх етапах розвитку.

Як зрозуміти, що ти деградуєш

Найчастіше інфантилізм, як ознака деградації, проявляється у тому, що людина відмовляється брати відповідальність за своє життя. А також самостійно приймати важливі та складні рішення. Подібна поведінка робить її не лише слабкою та нестійкою особистістю, а й провокує появу інших факторів, що спричиняють деградацію.

Ти втратила інтерес до життя

Якщо тебе останнім часом все менше хвилюють події, що відбуваються у твоєму житті, можливо, ти почала деградувати. При цьому фоновий стан апатії, зневіра та байдужість до навколишнього світу можуть бути ознаками не тільки деградації, а й важкої депресії, яка часто супроводжує її.

Щоб впоратися з проблемою та покращити якість життя, варто звернутися до психолога. Фахівець допоможе виявити корінь проблеми.

Лінь часто бере над тобою верх

Іноді лінь справді може бути джерелом прогресу. Але коли вона набуває хронічної форми та серйозних масштабів, говорять уже не про розвиток, а про процес деградації.

Постійно потураючи своїм лінощам, ми позбавляємо себе можливості залишатися в центрі подій свого життя та розвиватися. Лінь також може призвести до втрати навичок і благ, яких ми вже досягли.

Ти почала мислити стереотипами

Стереотипне мислення – це схильність особистості будувати свої міркування не виходячи за жорсткі рамки, прийняті у суспільстві. При цьому більшість стереотипів та забобонів будуються на хибних, нічим не обґрунтованих поглядах на навколишній світ.

Щоб позбутися забобонів, потрібно:

  • вчитися самостійно аналізувати події, що відбуваються довкола;
  • розвивати критичне мислення та не боятися ставити питання;
  • відмовитися від поспішних висновків та суджень стосовно людей чи ситуацій;
  • ігнорувати деструктивні думки, які нав’язують оточуючі;
  • оточити себе приємними та успішними людьми, досвід яких можна запозичити.

Коло твоїх інтересів і потреб звузилося до мінімуму

Деградація

Психологи вважають, що у стадії деградації починають цуратися соціуму. Вони все частіше уникають зустрічей із знайомими. Це з тим, що коло їхніх інтересів значно звужується. А розмови з іншими людьми більше не викликають інтересу та навіть приносять дискомфорт.

Якщо ти все рідше виходиш на вулицю і намагаєшся звести до мінімуму соціальні контакти, можливо, тобі варто замислитись про причини такого стану.

Ти перестала дбати про свій зовнішній вигляд

Втрата інтересу до свого зовнішнього вигляду — ще одна очевидна ознака того, що ти зупинилася у розвитку. Неохайність, сальне волосся, зношений одяг: всі ці зовнішні прояви характеризують людину не тільки як ліниву, але і як деградуючу.

Пам’ятай, щоб досягти успіху як у роботі чи навчанні, так і в особистому житті, потрібно стежити за своїм зовнішнім виглядом. Адже він багато в чому відбиває наш внутрішній стан та впливає на нього.

Ти стала залежною від чогось

Адикція або нав’язлива потреба в чомусь, як правило, завжди згубна. Серед адикцій, що призводять до деградації, виділяють не лише алкоголізм та наркотичну залежність, а й ігроманію, а також любовну залежність.

Впоратися з подібними проблемами непросто. Але усвідомлення того, що вони справді погіршують якість життя та загальмовують розвиток, може допомогти з цим.

У тебе почали з’являтися ознаки егоцентризму

Егоцентризм — це модель поведінки, коли людина концентрується на собі. Вона відмовляється приймати і розуміти чужу точку зору та бажання. Егоцентрик бачить світ у чорно-білих тонах. Він схильний спрощувати складні ситуації, оскільки їх вирішення може похитнути встановлену ним систему цінностей. Про загострення егоцентризму говорить стан «невдоволеної примхливої ​​дитини», небажання приймати серйозні рішення та безвільна позиція.

Як правило, ознаки егоцентризму значно скорочуються до 14 років. Однак, якщо людина деградує, вона може стати сліпою до всього, що суперечить її внутрішнім переконанням навіть у дорослому віці.

Залишити коментар

*

Вгору