Позаду самі складні місяці календаря вагітності. До початку восьмого місяця вагітності малюк вже сформований і може вижити самостійно в разі передчасних пологів, які можуть відбутися на сьомому місяці вагітності.

З другої половини тридцять другого і тридцять четвертого тижня вагітності

Як і раніше малюк активно ворушиться і дає знати про себе майбутній мамі легкими стусанами та лоскотання. На даному етапі вагітності рухи малюка стають усвідомленими, і в них з’являється закономірність. Не дивлячись на те, що мама з нетерпінням очікує цього приємного лоскотання, малюк вельми скупий на рухи, причиною для цього є те, що матка стає для нього тіснуватою.

Восьмий місяць вагітності

До середини восьмого місяця вагітності малюк вже доріс до розмірів внутрішньої порожнини матки і тепер вибирає зручну для себе позу. Зазвичай на даному етапі вагітності малюк повинен зайняти положення вниз головою і перекинуться на лівий бік. Саме таке положення, на думку більшості акушерів, є оптимальним передлежанням плоду. Якщо у вас є сумніви, то краще знайдіть можливість проконсультуватися з лікарем з цього приводу, так як на цьому етапі вагітності ще можна безболісно внести корективи в лежання вашого малюка, яке в більшості випадків зберігається таким до самих пологів.

Крім вибору позиції для передлежання, малюк на даному етапі вагітності досить активно розвиває:

  • травну систему
  • серцево-судинну систему
  • продовжує тренувати легені і бронхіальну систему, роблячи легкі вдихи і видихи

Зараз для мами дуже важливо, якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, так як для малюка дуже важливо постачання його киснем. Кисневе голодування, яке малюк може відчувати під час цього періоду багато в чому може бути спровоковано стилем життя мами.

Тридцять четвертий тиждень вагітності

На цьому етапі вагітності до вас може повернутися токсикоз і з’явиться анемія кінцівок, для вас це повинно стати ознакою того, що маляті треба більше кисню. Ваш дискомфорт викликаний в першу чергу тим, що малюк, намагаючись забезпечити собі необхідний мінімум кисню, забирає його з вашої артеріальної крові. Як результат мами, які мають проблеми з серцем, кровообігом або ігнорують рекомендації з фізичної активності, починають відчувати нездужання.

З тридцять п’ятого тижня і тридцять шостий тиждень вагітності

До кінця восьмого місяця вагітності малюк активно переходить на самостійне функціонування своїх внутрішніх органів. Саме до кінця восьмого місяця вагітності починають самостійно працювати:

  • Печінка
  • Підшлункова залоза
  • Легкі

Продовжує свій розвиток травна система, яка буде удосконалюватися і після народження малюка. До кінця восьмого місяця вагітності суттєво збільшиться обсяг головного мозку, і тепер він становить ¼ від маси головного мозку дорослої людини, на відміну від решти органів, які досягають тільки 1/20. Протягом цього місяця вагітності формується багато жирової тканини.

До кінця тридцять шостого тижня вагітності малюк стає вже розвиненим і доношеним, тепер ви можете відчувати його ніжки, ручки і голівку. Малюк вельми великий і тепер займає всю порожнину матки. Його вага може досягати до 2790 гр, а довжина плоду буде близько 48 см.

Тридцять шостий тиждень вагітності

Починаючи з середини восьмого місяця вагітності ваші відвідування акушера повинні бути досить частими. В ідеалі ви повинні показуватися йому раз на тиждень. Починаючи з цього місяця вагітності ви вже будете виразно відчувати скорочення матки, які поки не регулярні, але можуть вам доставляти відчутний дискомфорт. Починаючи з восьмого місяця вагітності, змінюється молочна залоза, яка виділяє прозору рідина (молозиво). Цим вона починає приготування до процесу вигодовування і виробництву молока.

Вам варто бути уважнішими до свого харчування, так як малюк дуже збільшився в обсязі, так як, починаючи з 36 тижня вагітності, він додавав по 400 гр в тиждень. Зростання малюка призводить до того, що у вас міняється положення шлунка і переїдання однозначно спровокує печію.

Залишити коментар

*

Вгору