Якщо у вашому записнику щоденних справ вже не вистачає місця, з друзями востаннє бачились минулого року, лягаєте спати та прокидаєтеся з думками про роботу – можливо, у вас хвороба надмірної зайнятості. Як з нею боротися?

Як боротись з надмірною зайнятістю

«Колесо балансу»

Намалюйте коло і розділіть його на вісім секторів. Кожен сектор – сфера вашого життя. Зазвичай це такі сфери:

  1. робота та професійний розвиток,
  2. відпочинок,
  3. сім’я,
  4. стосунки з коханою людиною,
  5. друзі,
  6. хобі,
  7. здоров’я
  8. саморозвиток/духовність

В центрі кола поставте «0», а по периметру кожного сектора – «10». Відмітьте у кожному секторі, наскільки для вас важлива кожна сфера життя. А потім відмітьте, на скільки балів у вас зараз розвинена кожна зі сфер, наскільки ви задоволені нею. Подивіться, чи сильно відрізняється бажане від реальності? Чи є сильний перегин в якійсь сфері? Чи подобається вам те, як зараз виглядає ваше життя?

Хвороба надмірної зайнятості: як з нею боротись

Подумайте, якій сфері потрібна ваша увага саме зараз, щоб підтягнути її до бажаного рівня. Заплануйте маленькі кроки, які ви можете втілювати кожного дня задля наповнення цієї сфери.

Практика mindfulness

Кожного дня знайдіть хоча б п’ять хвилин, які ви можете присвятити тільки собі. Займіть зручну позу, зосередьтеся на своєму диханні і… більше нічого не робіть. Просто дихайте. Вам в голову будуть приходити різні думки, але уявіть, наче вони просто пропливають повз вас. Споглядайте ці думки, але не реагуйте на них. Просто відпускайте їх від себе.

Спочатку вам може бути ніяково від «нічогонероблення», але згодом організм скаже вам «дякую» за цю практику. Насичуйте своє життя різними подіями та емоціями. Колекціонуйте приємні враження. Пробуйте щось нове.

Залишити коментар

*

Вгору