Восьмий місяць вагітності зробив вашого малюка самостійним. Тепер його системи та органи працюють самостійно, але все ще продовжує удосконалюватися і ускладнюватися структура його організму.

Дев'ятий місяць вагітності

Фактично малюк життєздатний і іноді трапляється так, що на цьому може закінчитися ваш календар вагітності, так як малюк вирішить з’явитися на світ раніше, ніж це планували ви. Причинами такої ранньої появи можуть бути як ваші захворювання, так і механічний вплив на плід, переляк або удар, який викликав різке скорочення матки. У разі, якщо немає форс-мажорів, то попереду у вас заключні тижні вагітності.

З тридцять восьмого по сороковий тиждень вагітності

Малюк трохи скорочує приріст маси тіла, тепер він додає близько 200-250 г на тиждень, але все це індивідуально. Приріст маси в основному відбувається за рахунок набору жирової тканини. У своєму розвитку малюк шліфує розвиток органів. Деякі з них будуть розвиватися й удосконалюватися протягом першого року життя малюка. До таких органів відносяться травна, серцево-судинна, репродуктивна системи та органи дихання.

На заключних етапах вагітності малюк округляється, волосся, які були у нього в ході розвитку – пропадають, але залишається Лагун, який буде захищати його шкіру під час проходження родових шляхів. До кінця восьмого місяця вагітності і початку дев’ятого місяця вагітності малюк вже вміє моргати повіками, але все ж намагається тримати очі відкритими. З переходом у цю фазу вагітності, майбутній мамі важливо стежити за станом свого живота. Починаючи з цього місяця вагітності він опускається в таз, що є ознакою того, що малюк скоро з’явиться. Весь цей місяць вагітності вам варто спиратися на свої відчуття, а не на термін, який вказаний вам як час пологів. Термін, який ви бачите в своїй карті – розрахунковий і є приблизним. Його встановлюють шляхом математичних розрахунків.

Сороковий тиждень вагітності

Вважається що тривалість перебігу вагітності 280 днів. Ці дні відчитують від дня запліднення яйцеклітини, яка зазвичай виходить на 7 день після закінчення місячних. Ось і виходить вельми проста формула для розрахунку, припустимо, що місячні закінчилися 1 березня, додаємо до цієї дати 7 днів і отримуємо 8 березня (день зачаття). Тепер від 8 березня віднімаємо 3 місяці і отримуємо, що малюк побачить світ 7 січня. Якщо вам знайом календарний метод, то ви знаєте, що яйцеклітина не завжди виходить на 7 день. Серед загальних рекомендацій для мами, які варто тримати під контролем – це стежте за виділеннями з статевих органів на білизну, і буде не зайве, зібрати валізу для пологового будинку, який буде чекати вас вдома або лежати у чоловіка в машині.

З сорокового тижня вагітності до пологів

Як ви зрозуміли дата пологів це умовна дата, коли варто бути особливо уважними. Починаючи з сорокового тижня вагітності, ваш малюк закінчив всі фази внутрішньоутробного розвитку і готовий до появи на світ. Ознаками того, що у вас почалися пологи, є:

  • Ритмічність скорочення матки або сутички
  • Кров’янисті виділення зі статевих органів або відтік навколоплідних вод
  • Ріжучі або тягнучі болі внизу живота або попереку

У разі появи будь-якого із симптомів варто збиратися до пологового будинку. Якщо у вас це перші пологи і пологовий будинок знаходиться дуже близько, то можете дістатися туди на своїй машині або таксі. А ось якщо до пологового будинку далеко або це не перші пологи, то варто віддати перевагу машині Швидкої допомоги. У разі повторних пологів організм вже має досвід і тому народження може відбутися досить швидко і варто перестрахуватися.

Дев'ятий місяць вагітності до пологів

Вважається в межах норми, якщо родова діяльність починається в період з сорокового по сорок другий тижні вагітності. Починаючи з сорок третього тижня вагітності, вже викликають пологи штучно, оскільки подальше переношування може коштувати вашому малюкові життя.

У процесі пологів малюк переживає сильний стрес, який перевіряє на міцність всі створені ним системи, але вам не варто переживати, так як природою придумано безліч методів захисту для малюка в ході проходження родових шляхів, починаючи від розміру голови і закінчуючи викритими наднирковими, які виробляють колосальні обсяги адреналіну. Психологи так само вважають, що подорож родовими шляхами формує у майбутнього малюка характер, який проявляється в ході вирішення складних життєвих ситуацій. До моменту своєї появи малюк може важити від 2500 до 5000 г і мати довжину від верхівки до куприка від 47 до 60 см.

Залишити коментар

*

Вгору