Масаж Гуаша – це древній вид китайського масажу, який практикується східними масажистами вже багато століть. Даний масаж зарекомендував себе як хороший профілактичний, діагностичний і лікувальний засіб від багатьох хвороб. На жаль, в нашій країні це поки невідомий вид масажу, який практикують не в кожному великому місті.

Китайський масаж Гуаша

У перекладі з китайського “гуа” означає шкребти, рух в одну сторону, а “ша” – погане, тобто гуаш – це забирати (шкребти) все погане. Для виконання масажу Гуаша використовують спеціальні невеликі пластинки з нефриту, роги тварини або мідні монети, якими впливають на певні ділянки (точки і зони) тіла людини.

Виконання масажу Гуаша

Масаж Гуаша досить простий у виконанні і в той же час, досить ефективний. Щоб навчитися робити цей масаж достатньо взяти кілька уроків у досвідченого майстра. Є 3 методи виконання масажу Гуаша:

 • се-гуа – шкребки виконуються швидкими рухами із сильним натиском;
 • бу-гуа – повільні рухи зі слабким натиском;
 • пінь-бу пінь-се – повільні рухи з сильним натиском.

Ефект від масажу виявляється практично відразу. Спочатку зона, на яку впливають, сильно червоніє і може виникнути відчуття печіння. На тілі, в зонах, де проектується патологічний процес, з’являються крововиливи – це плями «ша». У таких місцях знаходиться підвищений вміст молочної кислоти. Плями ці можуть бути практично чорного кольору, тому не варто лякатися. Масаж для пацієнта проходить відносно безболісно, проте у деяких можуть з’являтися невеликі больові відчуття або навіть лоскіт, які припиняються відразу після закінчення впливу.

Виконання масажу Гуаша

 

Масаж виконується на ділянках тіла, які попередньо змащуються спеціальним китайським маслом. Зазвичай один сеанс масажу Гуаша триває від 20 до 25 хвилин. У місцях крововиливу можуть з’явитися синяки, які проходять зазвичай через 2-3 дня. Періодичність проведення масажу – 1-2 рази в тиждень, після зникнення синців від минулого сеансу. Курс масажу Гуаша триває 10-20 сеансів. Курс масажу рекомендують проводити 2 рази на рік.

Побічні прояви від масажу Гуаша

Після сеансу масажу може виникнути втома, сонливість, а у деяких навпаки, з’явиться приплив сил і підвищується денна активність. Можлива поява біля тіла неприємного запаху, у жінок іноді спостерігаються виділення з піхви.

У китайській медицині є правило: «Без загострення – ні лікування, а тільки полегшення», тому лікувальний процес від масажу Гуаша протікає через загострення. Не варто хвилюватися, якщо симптоми вашого захворювання посиляться, це почалося лікування.

Лікувальні властивості масажу Гуаша

Масаж Гуаша покращує обмінні процеси в шкірі, допомагає вивести токсини з організму. Для прискорення виведення токсинів, після масажу необхідно протягом доби пити теплу воду. Також нормалізується внутрішня взаємодія між органами, що призводить до зникнення певного патологічного процесу, оздоровлення всього організму і його омолодженню, а постійне застосування даного масажу допомагає уповільнити старіння.

Масаж Гуаша допомагає вилікувати багато хвороб. Для прикладу наведемо результати впливу масажу при лікуванні деяких хвороб. При остеохондрозі, після курсу лікувального масажу поліпшується кровообіг в проблемних зонах, знімається м’язовий спазм, поліпшується лімфовідтікання, прибирається набряклість і больові відчуття, поліпшується рухливість суглобів.

Лікувальні властивості масажу Гуаша

Масаж Гуаша  при простудних захворюваннях, впливаючи на проекційні точки легенів, з легкістю знімається набряк слизової оболонки бронхів, поліпшується дренажна функція дихальних шляхів, зменшується кашель і знімається задишка.

Масаж Гуаша  при холециститі, масаж знімає спазм жовчного міхура і нормалізує його моторику, прибирає біль і нудоту.

За рахунок виведення токсинів, масаж Гуаша покращує стан шкіри – надає їй здорового вигляду, позбавляє від прищів і пігментних плям. Також існують випадки, коли масаж Гуаша допомагав жінкам завагітніти, коли традиційна медицина була безсила.

Протипоказання для масажу Гуаша

Завжди слід пам’ятати і про протипоказання для застосування масажу Гуаша. До них відносяться:

 • інфекційні шкірні захворювання
 • алергія
 • травмована поверхня шкіри
 • тромбоцитопенія
 • переломи до моменту зрощення кісток
 • водянка
 • знижена функція нирок
 • анасарка
 • високий артеріальний тиск
 • вагітність
Залишити коментар

*

Вгору