Хейтери виливають свою ненависть на інших людей з різних причин. Важливо не піддаватися на цю провокацію. Навчіться давати відсіч хейту, і вас не засмутять негативні коментарі в соцмережах.

Хто такі хейтери і чому люди ними стають

Хто такі хейтери?

Хейтер – сленгове слово від англійського “hater” – ‘ненависник’. Воно описує людей, які ненавидять когось або що-небудь.

Термін вживають насамперед щодо користувачів інтернету, які активно висловлюють свою ненависть до конкретної людини, компанії, продукту за допомогою негативних, злісних, образливих коментарів і постів. Хейтери обговорюють чужі життєві досягнення, достоїнства і недоліки тих, хто їх зачепив.

Чому люди стають хейтерами і як дати їм відсіч

Хейтинг – нова назва і платформа спілкування, але давнє явище в нашому суспільстві. По суті це ті самі злісні пліткарі, які з появою інтернету отримали нові можливості.

Чому люди стають хейтерами?

Хейт для них – вихід негативних емоцій. Це люди з низьким почуттям власної гідності, яким легше ненавидіти когось, ніж визнати власні проблеми.

Самі хейтери зізнаються, що отримують задоволення від зловтіхи. Вони одержимі успішними людьми. І що кращі справи в тих, кого вони ненавидять, то більше їх тягне до них. Так відбувається, тому що емоції любові та ненависті в нашому мозку нерозривно пов’язані. Якщо відчуваєте емоційну прив’язаність до когось, незалежно від мотивації, виділяється окситоцин, серотонін і дофамін – гормони гарного самопочуття.

Причини хейтингу різноманітні:

 • Комплекс неповноцінності. Порівняння себе з успішними людьми викликає досаду або агресію.
 • Незадоволеність життям, заздрість. У них поставлені цілі не виконані, а в когось вийшло.
 • Брак емпатії. Вони не усвідомлюють, що їхні грубі висловлювання ранять людину.
 • Нудьга. Для деяких хейт – безневинна розвага, що підігрівається анонімністю і уявною безкарністю в соцмережах.
 • Привернення уваги до своєї персони. Хейтера хтось образив, і він у відповідь ображає інших, не причетних до інциденту.
Чому люди стають хейтерами

Ненависть завжди має зв’язок з особистою історією людини, яка ненавидить.

За даними аналітичних компаній, під час ізоляції через ковід використання соцмереж збільшилося на 60%, і хейтерство тільки посилилося. Одні почали більше ділитися своїм життям в інтернеті, а інші – відстежувати і ненавидіти. Кількість людей у депресії в період пандемії збільшилася в 3 рази. Багато з них знайшли вихід емоцій у хейті.

Як проявляється хейт?

Хейтери обирають об’єкт, який їх цікавить (знайома або незнайома людина, широко відома особистість, колектив людей, компанія), відстежують у соцмережах та іншими каналами інформації кожен її рух, “копають” під неї, щоб у зручний момент позловтішатися та вкусити якомога болючіше. Зручніше це зробити в пості або в коментарі в тих же соцмережах.

Хейтинг – це не конструктивна критика і не прагнення до раціонального діалогу. Звинувачення не мають реальної доказової бази. Хейт завжди дратує, викликає агресію. Це і є мета хейтерів – дати вихід своїм негативним емоціям і спровокувати відповідну негативну реакцію, зіпсувати репутацію. Соціальні мережі допомагають їм задовольнити потреби у включенні та визнанні. Негативне висловлювання можуть підтримати такі самі хейтери або люди, які повірили в їхні звинувачення.

Хейтерами стають ті, хто в усьому бачить негатив: у новинах, у позитивних життєвих історіях, у досягненнях інших людей. Такі особи, як правило, не здатні зробити щирий комплімент. Потенційні хейтери часто по-хамськи спілкуються з людьми, а в добрих вчинках бачать тільки вигоду. Якщо плекати ненависть, вона зростатиме.

Як проявляється хейт

Виділяють такі мовні тактики хейтерів:

 • Негатив і дизлайк, де переважно позитивні коментарі, інакше не виділитися.
 • Звинувачення без аргументів, щоб розлютити, а не щось довести.
 • Згадування фактів із біографії, які не прикрашають обвинуваченого, навіть якщо ці факти не мають жодного стосунку до конкретної ситуації.
 • Вигадування та узагальнення неприємних фактів.
 • Використання нецензурної лексики, приниження й образа за допомогою уїдливих зауважень, іронічних і саркастичних висловлювань.
 • Непрямі погрози: пророкують, що об’єкт пошкодує про скоєне, відповість за це.

У сучасному світі найпотужніший потік хейтингу (висловлення ненависті на чиюсь адресу) йде через соцмережі. Відрізнити істинний хейтинг від покупного, коли хейтерам платить або сам об’єкт хейту для піару, або конкуруюча сторона для підриву репутації, практично неможливо.

Як протистояти хейтерам

Хейтерство чинить негативний вплив на благополуччя як жертв, так і спостерігачів. Воно провокує у жертви депресію, ізоляцію, параною, соціальну тривогу, невпевненість у собі, розчарування, самотність і невпевненість.

Щоб протистояти хейтерам, використовуйте такі можливості:

 • Заблокуйте його. Це чудова функція в соцмережах, яка натисканням однієї кнопки перешкоджає потраплянню небажаних особистостей на вашу сторінку.
 • Обмежте дії. Це в тому випадку, якщо цікаво, що ще напише ця людина, але ви не хотіли б, щоб це бачили інші користувачі. Для хейтера, який хотів бути поміченим, це буде величезна прикрість.
Як протистояти хейтерам

Якщо все ж таки захочете поспілкуватися з хейтером, щоб переконатися, що він справді таким і є, робіть це вкрай обережно, щоб не нашкодити собі:

 • Не відповідайте одразу після посту чи коментаря, який вас зачепив, інакше ризикуєте скотитися в його площину спілкування.
 • Не сперечайтеся, не звинувачуйте і не виправдовуйтеся, оскільки це тільки посилить проблему. Хейтер зрозуміє, що влучив у точку.
 • Якщо дуже хочеться відповісти, спокійно подумайте про причину ненависті хейтера і дайте доброзичливу відповідь: подякуйте за пораду, а потім нарікайте на те, що, вочевидь, ця людина зараз переживає не найкращі часи, поспівчувайте їй та побажайте удачі в подоланні проблем.

Відомі блогери часто користуються таким прийомом, як сміх. Вони показують хейтерам, що негативний коментар анітрохи їх не засмутив, а, навпаки, розсмішив. І діляться своїми емоціями з іншими підписниками. Якщо зробити це щиро, багатьох хейтерів це зупиняє: мети бути висміяними в них зазвичай немає.

Якщо розумієте, що це хейт заради хейту, найкраща відповідь – ігнорування. Не маючи відповідної реакції, хейтери не одразу, але заспокояться, а ви збережете свій час і настрій. Щоб не було рецидивів, заблокуйте недоброзичливця.

Не приймайте на себе ненависть хейтерів. Ввічливо відкрийте шлях цій згубній емоції в нікуди, а не в свою душу. Як це зробити, ви вже знаєте.

Залишити коментар

*

Вгору