Легко любити весь світ, а ось одну людину – складно. Особливо якщо це ви самі. До себе ми буваємо надмірно прискіпливі. Як зрозуміти власну безцінність і полюбити себе, пояснюють психологи.

Як полюбити себе по-справжньому?

Для цього прийміть себе, не порівнюйте ні з ким, полюбіть власне тіло. Відпустіть минулі образи та негативні переконання. Встановіть кордони, робіть те, що вам подобається. Візьміть відповідальність за своє життя, будьте вдячні, терплячі та самодостатні.

Як полюбити себе та підняти свою самооцінку

Прийміть себе

Безумовної любові до себе дітей мають навчати батьки. Але батьки часто вимагають викуп за свою любов – слухняність, гарні оцінки в школі, ідеальну поведінку. Знайоме? Так їх батьки вчили і так вони виховували і вас. Однак, настав час гуманістичних цінностей і здорової любові до себе. Тому, вибачте собі помилки, недоліки, усвідомте свою унікальність, адже ніде у світі більше немає такої людини як ви. Робіть собі компліменти, відзначайте те, що подобається. Це початок справжньої любові до себе.

Не порівнюйте себе ні з ким

Порівняння – один із найлютіших ворогів здорової самооцінки. Від цього легко впасти в зневіру і повірити у власну неповноцінність. Не думайте про себе погано. Перевірте рівень самооцінки за допомогою тесту і постійно підвищуйте її.

Як підвищити самооцінку? Зосередьтеся на своєму житті, розвивайтеся, відзначайте досягнення, не турбуючись, як вони поєднуються з чужими успіхами. У вас своя унікальна історія та життєвий досвід. Порівнюйте себе тільки із собою: якою ви були рік тому, місяць, тиждень, чому навчилися і що усвідомили. Турбуйтеся про своє зростання і розвиток.

Полюбіть своє тіло

Адже любов – це турбота. Тому подбайте про свою фізичну оболонку, і вона відповість вам легкою ходою, позначиться посмішкою на обличчі, натхненням у роботі. Ось вам портрет людини, яка любить себе. Не засуджуйте своє тіло, воно дано вам не для цього.

Як підвищити самооцінку?

Коли не знаєте, що робити, зосередьтеся на любові до себе. Вона покращує самопочуття, а слідом за ним приходить і хороше здоров’я. Правильно харчуйтеся, будьте фізично активні, висипайтеся. Не рівняйтеся на топ-моделей і блогерів. У них теж є недоліки, адже ідеальних людей у світі немає.

Відпустіть минулі образи та негативні переконання

Щоб успішно рухатися вперед, не озираючись у минуле, пробачте своїм батькам, друзям і колегам, якщо ви на них за щось ображені. Жити образою – це програшний варіант. Повірте! Ви загрузнете в цьому і не зможете розвиватися. Просто відпустіть. Тоді було так, а зараз усе по-іншому.

Перегляньте негативні переконання про себе самого, нав’язані кимось або придумані вами. Наприклад, у дитинстві вам часто говорили, що ви повільний. Відтоді ви так і живете з цим штампом, не бачачи його спростувань. Спостерігайте за собою і поступово вибирайтеся з болота сумнівів.

Будьте самодостатні

Для цього треба підвищити самооцінку до такого рівня, коли приходить справжня любов до себе і стає способом вашого буття, а ви собі – найкращим другом, з яким ніколи не нудно. Так у вас завжди буде найулюбленіше товариство – це ви самі.

Щойно ви полюбите себе по-справжньому, вас полюблять і інші люди, але ви не будете залежні від їхньої любові. Правильна любов до себе передбачає цілісність людини. Коли її немає, ми кидаємося шукати це почуття поза собою, починаємо жити тільки тоді, коли нас хтось любить.

Встановіть кордони

Найважливіші стосунки – це стосунки із самим собою. Усі інші контакти коригуйте, одразу кажучи, що не подобається, або взагалі припиняйте спілкування з токсичними людьми, які отруюють вам життя, вселяють невпевненість.

Оточуйте себе тими, хто любить і цінує себе та вас. Вчіться в них любові до себе. Не забувайте: вас цінують настільки, наскільки ви цінуєте себе самі!

Робіть те, що вам подобається

Не сподівайтеся, що хтось зробить вас щасливим, не чекайте схвалення ззовні. Прислухайтеся до свого Я і дійте відповідно до його бажань. Завжди мріяли танцювати, але у вас не танцювальна комплекція? Ну і що? Хочете танцювати – йдіть і танцюйте. Купуйте речі, які подобаються, замовляйте страви, які хочете. Обирайте життя для себе, а не з озиранням на те, хто що про вас скаже чи подумає.

Як полюбити себе по-справжньому?

Насолоджуйтеся собою та життям! Це дасть вам змогу легко йти своїм шляхом, приваблюватиме до вас інших людей.

Візьміть відповідальність за своє життя

Будьте відповідальні за те, що з вами відбувається, не нарікайте на інших. Ви головний стратег і тактик. Аналізуйте кожен минулий день: що вдалося зробити, а що ні і чому. Виходьте із зони комфорту, ставте перед собою нові завдання. Кожне досягнення мети додаватиме впевненості та сил. Випишіть в одну колонку свої позитивні якості, в іншу – те, що заважає розвиватися. Працюйте над викоріненням мінусів і посиленням плюсів.

Будьте вдячні

Переключіть увагу з того, що у вас не вийшло, на те, за що варто бути вдячним. Це може бути здоров’я, стосунки, діти, краса природи. Думкам про це виділяйте час щодня. Формуйте позитивний настрій і розвивайте почуття вдячності. Вдячні люди не засуджують і не заздрять. Вони задоволені всім і зайняті своїм власним життям.

Будьте терплячі

Любов до себе – початок роману, який триває все життя. Але це почуття не виникне за одну ніч. Потрібен час, щоб побудувати стосунки із самим собою. Будьте терплячі до себе і пам’ятайте, що ви варті любові, навіть якщо буде нелегко, щось піде не за планом. Головне – вірте, що можете змінити своє життя, ви на це здатні.

Навчіться медитації, залишайтеся наодинці із самим собою, щоб прислухатися до своїх бажань. Усе це допоможе підвищити самооцінку і заслужити любов до себе. Що більше ви в себе вкладете, то більше будете себе цінувати і любити. Ви та перша людина, про яку повинні пам’ятати завжди. Ваше право вирішувати, як ви хочете прожити це життя.

Залишити коментар

*

Вгору