Рухливі, веселі, товариські сангвініки викликають бажання пізнати їх ближче. Як вони розкриваються у спілкуванні та чи є приховані недоліки у цього типу темпераменту?

Риси сангвініка, як визначити такий тип темпераменту

Гіппократ, який створив класифікацію людей за темпераментами, описав сангвініків як людей, у яких у тілі переважає кров, а в характері – повітря. Усе це робить їх рухливими оптимістами.

Хто такий сангвінік?

Це особистість, якій притаманний один із чотирьох типів темпераменту, що виражається у здатності адаптуватися до будь-яких життєвих обставин, позитивному погляді на речі та людей, умінні будувати соціальні зв’язки, підтримуючи взаємний інтерес. Чуйність, відкритість і вміння відчувати співрозмовника, знаходити до нього підхід – це якості, які вирізняють людей із таким темпераментом.

Сангвінік: особливості темпераменту

Які плюси сангвініка?

Ось позитивні риси типового сангвініка:

 • Екстраверт, що любить увагу і спілкування.
 • Живий, рухливий, невтомний, працездатний.
 • Легко переживає невдачі.
 • Має виражену міміку й активну жестикуляцію, приймає відкриті пози.
 • Говорить і рухається чітко, впевнено, голосно, швидко, слухає жадібно, схоплює суть речей на льоту.

Сангвініки можуть дратувати і викликати неприйняття.

У чому недоліки сангвініка?

У цієї непересічної особистості їх чимало:

 • Може бути поспішним, поверхневим.
 • Швидко втрачає інтерес.
 • Егоїстичний, зайнятий собою.
 • Надмірно самовпевнений і азартний.
 • Довірливий, не прораховує кроки наперед.
Хто такий сангвінік?

Головні життєві цінності сангвініка – це життя на повну котушку, пошук компромісу з людьми і відсутність жалю про те, що залишилося в минулому. У сангвініка завищена і нестійка самооцінка: вона занадто демонстративна і ґрунтується на вірі в щасливий випадок.

Як визначити сангвініка?

Над класифікацією людей за типами темпераментів працювало багато вчених, але теорія академіка Івана Павлова вважається найпопулярнішою з усіх. Він назвав сангвініка володарем сильного, врівноваженого, швидкого типу нервової діяльності, вказавши, що його збудливий і гальмівний процеси однаково сильні. Тому сангвінік – це сильна і впевнена в собі людина.

Психолог швидко визначить сангвініка за зовнішнім виглядом і поведінкою, але звичайним людям зробити це складніше. Існують спеціальні тести, які розкривають типаж людини:

 • Тест психолога Ганса Айзенка EPQ-R.
 • Опитувальник, складений на підставі теорії Івана Павлова.
 • Тест темпераменту Володимира Русалова.

В астрології сангвініків зараховують до знаків стихії Повітря, таких як Близнюки, Терези і Водолій. Усі ці знаки вирізняються комунікабельністю, умінням не зациклюватися на дрібницях і прощати себе за помилки.

Що характерно для сангвініка?

Найяскравіше сангвінік проявляє себе у стосунках з іншими людьми:

 • З ним приємно мати справу, він відкритий і готовий допомогти.
 • Любить поговорити, послухати, багато жартує і сміється.
 • Не перекладає свої турботи на плечі інших людей, усе вирішує самостійно.
 • Не любить конфліктів, намагається їх погасити ще в зародку.
Як визначити сангвініка?

Сангвінік не любить тиску і закликів до відповідальності. Дратується, коли його пригальмовують, лякаючи наслідками. Він любить починати справу, але не любить її закінчувати.

Як поводитися із сангвініками в роботі, побуті та особистому житті

Його емоційний фон схожий на американські гірки і може змінюватися кілька разів на день. Він намагається не думати про проблеми, легко піддається емоціям і любить різноманітність у житті. Як ужитися з такою яскравою особистістю в побуті, стосунках і в роботі?

Сангвініки в дружбі та побуті

Жити з сангвініком цікаво, але клопітно. Він охайний, бо любить мати гарний вигляд. Непогано готує, бо любить смачно поїсти. Але не планує бюджет, може спустити на вітер усю місячну зарплату, звільнитися з роботи заради подорожі в екзотичну країну. Вроджена легковажність заважає йому будувати міцний побут. Добре, якщо це завдання ляже на плечі сусіда по квартирі або старших родичів.

Дитина-сангвінік – це рухливий малюк, який швидко перемикається зі сліз на сміх, миттєво забуваючи образи. Він рано починає ходити і говорити, хоче стати самостійним, допитливий і лідирує в компанії однолітків. Таких дітей потрібно водити на спортивні заняття, захоплювати творчістю і привчати до посидючості.

Дитина-сангвінік

У дружбі сангвінік – справжній подарунок долі. Такий друг примчиться на край світу, щоб обійняти товариша або врятувати його від неприємностей. У нього величезне коло спілкування, а найкращих друзів може бути не менше десятка.

Особисті стосунки

У коханні сангвінік далекий від сталості, його тягне до пригод і новизни. Конфетно-букетний період для нього найбажаніший. Коли він завершується і настає рутина, необхідна для зміцнення почуттів, сангвінік починає нудьгувати. Може розірвати стосунки, якщо партнер не йде йому на зустріч, чинить у власних інтересах.

Є у стосунках із сангвініком і переваги:

 • Не вибагливі та поблажливі до недоліків тих, кого люблять.
 • Готовність визнати верховенство партнера, здатність іти на поступки.

У них немає проблем із вибором партнерів. Щоб будувати міцні пари, людям такого типу темпераменту потрібно ставати мудрішими, зрілішими. Зустрівши кохання, необхідно вкладатися у стосунки, зміцнювати їх, наповнюючи сенсом і приємними емоціями. Стосунки з холериком занадто складні, а з флегматиком він почуватиметься скуто. Найкращим партнером для сангвініка стане меланхолік.

Робочі стосунки

Сангвінік щедро наділений лідерськими якостями та організаторськими здібностями. Можуть стати як неформальним лідером, так і успішно очолити групу людей. Серед відомих особистостей світового масштабу багато сангвініків (Наполеон Бонапарт, Ліонель Мессі, Вольфганг Амадей Моцарт).

Найвдаліші професії для сангвініка:

 • Керівник компанії, політик.
 • Журналіст, адвокат, менеджер із персоналу.
 • Адміністратор, офіціант.
Як поводитися із сангвініками

У роботі сангвініку не вистачає витривалості. Він із шашкою кидається в гущу подій, але може не розрахувати сили, видихнутися і бути переможеним. Цю його якість важливо відзначити керівнику, щоб не звалити на сангвініка рутину, а поставити на чолі передового загону. Ці особистості не люблять програвати і в разі програшу можуть змінити рід діяльності.

Стрімкого, допитливого і балакучого сангвініка можна зарахувати до ідеального типу темпераменту, але в нього є й недоліки. Щоб грамотно побудувати з ним стосунки, розкрити найкращі грані характеру, необхідно вивчати психологію і рекомендації фахівців.

Залишити коментар

*

Вгору